Полотенцесушитель - ідеальне рішення для ванної кімнати. Комі того, полотенцесушитель - це ще й додаткове джерело тепла, завдяки йому рушники швидше сохнуть, і в той же час знижується ймовірність появи цвілі. Якою б не була ваша ванна кімната, можна знайти рушникосушки самих різних форм, розмірів і стилів.
Переваги рушникосушки
Ці нагрівальні пристрої універсальні, їх використання не обмежується стінами вашої ванної кімнати. Їх також можна використовувати поруч з входом в будинок, підвал, пральню або навіть спальню. Полотенцесушитель не тільки зігріває або сушить рушники, пальто і тканини, але і допомагає регулювати температуру і вологість в кімнаті, зменшуючи ймовірність утворення хвороботворних грибків. А якщо місця мало, ви навіть можете вибрати полотенцесушитель замість радіатора, що дозволить заощадити місце і електрику.
Види
Існують різні типи полотенцесушителей, найпоширеніші - водяні (закрита система) і електричні (відкрита система).
Рушникосушка водяного типу працює за рахунок потоку гарячої води. Він забезпечує тепло, як радіатор. Рушникосушки такого типу - кращий вибір в приватних будинках або квартирах з автономним опаленням, тобто, їх легко підключити до загальної системи. Вони особливо енергоефективні, не мають видимих проводів і розеток. Зворотною стороною цього типу рушникосушки є те, що його складніше встановити, і вам, швидше за все, буде потрібна допомога сантехніка. Також для такого полотенцесушителя потрібно більше часу, щоб нагрітися, і він нагрівається тільки одночасно з бойлером або до температури води в загальній системі опалення.
Електрична рушникосушка використовує електрику для нагріву металевих елементів. Цей вид нагрівача найчастіше вибирають в квартирах, де немає підведення газу. Їх установка і використання досить просто і зручно. Полотенцесушитель, оснащений термостатом, можна запрограмувати на автоматичне відключення при досягненні відповідної температури, а також на те, як довго він буде працювати. Недоліки в тому, що електричні дроти будуть видні, а також не можна буде замінити нагрівальний елемент (в разі поломки доведеться замінити весь прилад).
Монтаж
Якщо ви ніколи не встановлювали полотенцесушитель самостійно, рекомендується викликати сантехніка. Нагрівальна установка повинна монтуватися на висоті не менше 120 сантиметрів над поверхнею підлоги. Звертаємо вашу увагу, що для установки окремих моделей електричних полотенцесушителей потрібно консультація фахівця по підключенню приладу до електромережі та встановлення таймера приладу. Інші моделі, навпаки, потрібно прикріпити до стіни, підключити до стандартної розетки, і обладнання готове до використання! Не рекомендується кріпити полотенцесушитель за дверима. Дверцята зберігає тепло, а надто висока температура може пошкодити рушники, полотно двері і саму конструкцію. Також він не призначений для установки в душових, де вода постійно буде капати на пристрій.